Trish Conroy

Fleadh Secretary

Beech House

Boreenmanna Road

Douglas, Cork

Tel: 087-2938296

 

Email Us:

munsterfleadh@comhaltas.net

Contact Us

1

JULY  18th-23rd  2017

Cork-City-Council-logo comhaltas_col_rev

Latest News

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fleadh Parking and Venue Info

 

 

 

 

Fleadh Results

 

 

 

Fleadh Gig-Rig Line-up is announced

 

 

 

Competition Timetables available on our competitions page

Read More

Upcoming Events

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAT, JULY 22ND

 

10am   Competitions for Under 12 and 12/15

(Cork School of Music, Cork College of Commerce)

 

10am   Grupaí Cheoil/Céilí Band Competitions

(Cork City Hall)

 

10am   Set Dancing Competitions (Everyman Palace)

 

3pm     Street Entertainment

(Grand Parade Gig Rig)

 

9pm     Singers Club with Máire Ní Chéileachair

(An Spailpín Fanach)

 

9pm     Fleadh Céilí with the Shandrum Céilí Band

(St Finbarr's GAA Hall)

 

9pm     Pub Session Trail

 

Read More Read More Read More harp

Fleadh Results 2017

Fleadh Cheoil na Mumhan 2017

Cathair Chorcaí

 

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Eoin Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

2nd Mairéad Ní Bhriain, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

3rd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Ellen O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Eve O'Connor, CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Séamus O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Clodagh Ní Cheallaigh, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

3rd Rosa Carroll, CCÉ, An Tulach, Clár

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Rebecca McCarthy-Kent, CCÉ, Tramore, Port Láirge

2nd Sarah O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

3rd Pamela Queally, CCÉ, Cróisín, Clár

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Jack Condon, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Liam óg Ó Thiarnaigh, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd John Ó Cinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Ciara Tighe, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Joseph Mannion, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

3rd Latitia Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Keelan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Eoin de Búrca, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

3rd Cathal Ó Riain, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Philip Shine, CCÉ, Seipeál na Carraige, Corcaigh

2nd Colm Ó Slatara, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd Aisling Hunt, CCÉ, An Tulach, Clár

 

 

 

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Áine Teape, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Martin Frawley, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

3rd Caoimhe Parry, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

2nd Aideen Quinlan, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

3rd Dónal de Búrca, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Pádraig Mac Ionnrachtaigh, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Liam Meade, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

3rd Orianna O'Dwyer, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Ruairí Floyd, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

2nd Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí, Corcaigh

3rd Jana McCarthy Kent, CCÉ, Tramore, Port Láirge

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Caitlin Glocekner, CCÉ, Waterford City, Port Láirge

3rd Caithlín Ní Chraith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Sorcha Ní Fhógartaigh, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

2nd Latitia Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Treasa Ní Mheachair, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Blaithín Ní Cinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Nicole Ní Dhubhshláine, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

3rd Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí, Corcaigh

2nd Jason Turk, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

3rd Jana McCarthy Kent, CCÉ, Tramore, Port Láirge

 

 

5A Cairdín Pianó / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Áine Ní Shíocháin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Micheál Ó Maoldomhnaigh, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

5B Cairdín Pianó / Piano Accordion (12-15)

1st Fergal Ó Conchubhair, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Seán Mac Amhlaoibh, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)

1st Tómas Ó Pámier, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Alex Black, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Sinéad Ní Loingsigh, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)

1st Jason Turk, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Stephen Desmond, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

3rd Fergal nic Giolla Ghannain, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Orlaith Dalton, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

2nd Olwyn Evans, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd Aoife Ní Chonghaile, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Gráinne Ní Eachthigheirn, CCÉ, Eochaill, Corcaigh

3rd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Máire Ní Chonchúir, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Lily O'Connor, CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Cormac Ó hAnluain, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Conor O'Loughlin, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Clara Mannion, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

3rd Donagh McElligott, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Fergus Walsh, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Kevin Moore, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

3rd Micheál Ó Freaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Cian Smith, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Ódran Ó Fuirlinge, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Naoise Ó Mearain, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Eanna Hyland, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st Muireann Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Aoife Ní Chonghaile, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

3rd Liam Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Laoise Nic Ghiobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Siobhán Kelly, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Síofra Thornton, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Lillian Nic Fhloinn, CCÉ, Caladh an Treoigh/Bailebrún, Luimneach

3rd Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st Caoimhe Nic Ghiobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Gráinne Ní Bhuachalla, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Cathal Keane, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

 

 

9A Orgán Béil / Mouth Organ (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

9B Orgán Béil / Mouth Organ (12-15)

1st Liam Mac Thomáis, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

 

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st Arlene O'Sullivan, CCÉ, Inis Diomáin, Clár

2nd Pádraig Mac Ionnrachtaigh, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

3rd Tomás Ó Mainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Poilín Ní Challanáin, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd John Lyons, CCÉ, Aghinagh, Corcaigh

3rd Seán Ó Riordáin, Kilmore, Granagh, Co. Limerick

 

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Caroline Griffin, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

2nd Mark Hehir, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Mikey Fealy, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Eoin Ó Tornóir, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Tadhg Ó Scanlán, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

3rd Donagh O'Sullivan, CCÉ, An Tulach, Clár

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Thomas Aherne, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Diarmuid Donnellan, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Séan Galvin, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Brian Ó Scannail, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Darragh Ó hÓráin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

3rd Ian Mac Síthigh, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

 

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Shane Mescall, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

2nd Mikey Fealy, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

3rd Greg Loicid, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Seán Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Adam Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

3rd Caroline Hurley, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Thomas Ahern, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Blaithín Ní Cinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

3rd Tómas Ó Pámier, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st Darragh Ó Ciardha Ó Cinnéide, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

2nd Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Áine Ní Shíocháin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd John Ó Cinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

3rd Clodagh Ní Cathaláin, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Jessica Ní Niaidh, CCÉ, Cill Fhionnúrach, Clár

2nd Noel O'Gorman, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Seán Doherty, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

2nd Lillian Nic Fhloinn, CCÉ, Caladh an Treoigh/Bailebrún, Luimneach

3rd Sarah O'Connor, CCÉ, Tramore, Port Láirge

 

12D Pianó / Piano (O18)

1st Rebecca McCarthy-Kent, CCÉ, Tramore, Port Láirge

2nd Seán Ó Cinnéide, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Hannah Ní Choiléan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

 

 

 

 

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)

1st Jack Condon, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Liam óg Ó Thiarnaigh, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd Aron Moore, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

 

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)

1st Joseph Mannion, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

2nd Cathal Mac Grianna, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd Art Marron, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)

1st Rachel Lynch, CCÉ, Ballyduff/B'vella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd Keelan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd Steven O'Leary, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

13D Mileoidean / Melodeon (O18)

1st Colm Ó Slatara, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Tadhg Ó Caoimh, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

2nd Micheál Ó Freaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Joe Motherway, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)

1st Ellen O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Sorcha Ní Fhógartaigh, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

3rd Michael Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)

1st Liam Walsh, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Tomás Ó Mainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

3rd Nicole Ní Dhubhshláine, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

 

14D Rogha Gléas / Miscellaneous (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Darragh Ó Ciardha Ó Cinnéide, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

3rd Sarah O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

 

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Róisín Barry, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

2nd Anna Ní Dhuibhir, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

3rd Liam Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Aidan Quigney, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd Fionn Ó hAnluain, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Chantelle Ní Frinnseach, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Eibhlín Ní Mhainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

3rd Seán Doherty, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Hannah Ní Choiléan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Brian Byrne, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Gearóid Mc Namara, CCÉ, An Tulach, Clár

 

16A Bodhrán (Faoi 12)

1st Rían McCarthy, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

3rd Michael Hewitt, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

 

16B Bodhrán (12-15)

1st Joseph Mannion, CCÉ, Dungarvan, Port Láirge

2nd Treasa Ní Mheachair, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

3rd Dylan Quinn, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

 

16C Bodhrán (15-18)

1st Sorcha De Búrca, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

2nd Pádraig Mac Ionnrachtaigh, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

3rd Conchúr Ó Dálaigh, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

16D Bodhrán (O18)

1st Niamh Fennell, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Séamus Ó Conchubhair, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

3rd Séamus Ó Linneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)

1st Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd John O'Regan, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

3rd Dara Fitzgerald, CCÉ, An Tulach, Clár

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)

1st Gearóid Ó Súilleabháin, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

2nd Caleb Mahony, CCÉ, Cróisín, Clár

3rd Cónal Egan, CCÉ, An Tulach, Clár

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)

1st Sorcha De Búrca, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

2nd Feagus Mac Craith, CCÉ, Craobh Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Darragh O Cuidigh, CCÉ, Inis Diomáin, Clár

 

17D Drumaí Céilí / Céilí Drums (O18)

1st Ciarán De Frinnseach, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Kieran O'Connell, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

3rd Gerard Hurley, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

 

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Mairéad Ní Bhriain, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Eimear Ní Chéilleachair, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Séamus O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

3rd Ellen O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Emma Nesbitt, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

2nd Blaithín Ní Cinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

3rd Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st Sarah O'Gorman, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Maura O Brien, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

3rd Róisín Ní Dhonnchú, CCÉ, Carrigdhoun, Corcaigh

 

 

 

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st Micheál Ó Freaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Muireann Meade, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

3rd Hugh Thompson, Ballinatrilla, Churchtown, Mallow, Co Cork

 

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Cian Smith, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Ódran Ó Fuirlinge, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Morgan Sayers, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

3rd Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

19D Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (O18)

1st Muireann Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Áine Teape, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Sarah Mc Namara, CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár

3rd Maria Ralph, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

 

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Matthew Ryan, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

2nd Orlagh Ní Mhathúna, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Eileen Costello, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, Clár

 

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

2nd Cian Ó Conghaile, CCÉ, Maigh Rua/ An Cheapach Mhór, Luimneach

3rd Pádraig Mac Ionnrachtaigh, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

 

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st Claire Fennell, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

2nd Noel Angland, CCÉ, An Fhaill Mhór, Ciarraí

 

 

 

 

 

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Emma Phelan, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Áine dé Grás, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

3rd Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Cian Ó Conghaile, CCÉ, Maigh Rua/ An Cheapach Mhór, Luimneach

2nd Jack Mac Partaláin, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

3rd Chloe Ní Riain, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach-Mhór

 

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí, Corcaigh

2nd Claire Fennell, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

3rd Clare Horgan, CCÉ, Barr na Sráide, Ciarraí

 

 

22A Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Lucy Teape, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Liam Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

22B Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (12-15)

1st Eibhlín Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Clodagh Murphy, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

3rd Cáit Ní Fhreaghaile, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

22C Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (15-18)

1st Síofra Thornton, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

2nd Rónán Ó Buachalla, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Síomha Ní Mhearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

22D Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (O18)

1st Róisín Ní Dhonnchú, CCÉ, Carrigdhoun, Corcaigh

2nd Caoimhe Nic Ghiobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Cathal Keane, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

 

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Cara Murphy, Edel Cusack, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Fergus Walsh, Seán Ahern, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Aisling Moroney, Andrea Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Bríd Mc Magh, Cian Smith, CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Cushla Murphy, Lara Murphy, CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Cathal Mac Grianna, Ciarán Ó Slatara, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Lily O'Connor, Rosa Carroll, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Kate Ní Shé, Maedbh Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Blaithin Ní Chinnéide, Keelan MacCraith, CCÉ, Ormond/Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Aoife Trench, Donagh McElligott, CCÉ, Leac Snámha/Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

2nd Lisa Ní Sheighin, Muireann Ní Icí, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

3rd Aisling Hunt, Sorcha Costello, CCÉ, An Tulach, Clár

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Aisling Moroney, Kate Roche, Seán Roche, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Áine Ní Shíocháin, Amy Ní Shúilleabháin, Liam Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

3rd Eimear Ní Chéilleachair, Meadhbh Ní Chathasaigh, Róisín Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, Emily Coffey, Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Darragh Whelan, Jamie Garrihy, Matthew Ryan, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

3rd Ciara Tighe, Eve O' Connor, Ronan Kennedy, CCÉ, Inis Cathaigh / An Tulach, Clár

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Oisín Egan, Rosa Carroll, Ulick O'Sullivan, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Áine Murphy, Conal Egan, Stephen Kennedy, CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Bláithín Ní Cinnéide, Keelan McGrath, Síofra Thornton, CCÉ, Ormond/Baile Úí Choimín, Tiobraid Árann

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Fergal Breen, Jennifer Markham, Sinéad Mulqueen, CCÉ, Tulla /Craobh na hInse//Doora Barefield,Clár

2nd Éamonn Ó Cadhla, Ian Mac Síthigh, Tadhg Ó Súilleabháin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach/Cr. Chrónáin

3rd Ciaran French, Helen Coughlan, Mary Therese Coughlan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

 

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Tulóg, CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Banna Céilí Realt na Maidine, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Inis Óg, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Crossfields Céilí Band, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Crossfields Céilí Band, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Burren, CCÉ, Cora Finne, Clár

3rd Cois Alla Ceilí band, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st Banna Ceoil Cnoc na Gaoithe, CCÉ, An Tulach, Clár

2nd Banna Ceoil Bóthar Na Tulaí, CCÉ, Doora-Barefield, Clár

3rd Cnoc an Fholair Céilí Band, Western Road, Co Cork

 

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Grúpa Ceoil Inchicronan, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd Ceoltóirí Réalta, CCÉ, Béal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Burren, CCÉ, Corofin, Clár

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Burren, CCÉ, Cora Finne, Clár

2nd Inchicronan, CCÉ, Cróisín, Clár

3rd Ballydonoghue Lisselton, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Tigh na Coille, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

2nd Burren, CCÉ, Cora Finne, Clár

3rd Cróisín, Clár, CCÉ, Cróisín, Clár

 

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Ceoltóirí Mhúscraí, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Cill Shléibhe/Tulach Sheasta Grúpa Ceoil, CCÉ, Cill Shléíbhe/Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

3rd CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

 

27F Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Bands (Faoi 18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

27D Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Bands (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

28F Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Bands (Faoi 18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

28D Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Bands (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

29F Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Bands (Faoi 18)

1st Banna Damer, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

 

29D Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Bands (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

30E Bannaí Máirseála, Píb / Pipe Marching Bands (Aon Aois/Any Age)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

 

 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Orlaith Ní Loingsigh, Baile Mhíc Íre, Co Chorcaí

3rd Eibhlín Ní Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)

1st Caoimhe Craddock, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

2nd Éabha Nic Dhomhnaill, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)

1st Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Bóithrín an Bharraigh, Mainistir Fhear Maí, Co Chorcaí

2nd Niamh Ní Cheannabháin, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

3rd Maebh Ní Dhuinnín, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)

1st Danielle Ní Cheilleachair, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Craobh na Sionna, Clár

3rd Clare Horgan, CCÉ, Barr na Sráide, Ciarraí

 

 

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)

1st Paddy Ó hÓgáin, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Ruairí Ó hUanacháin, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

3rd Naoise Mac Murchadha, Dúngarbhán An Rinn, Port Láirge

 

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (12-15)

1st Liam Ó Brúdair, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Mark Ó Laoire, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

3rd Riain Mac Craith, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

 

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (15-18)

1st Máirtín Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

2nd Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

 

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (O18)

1st Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Conn Ó Muineacháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Liam Ó Cinnéide, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

 

 

 

 

 

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Cáit Ní Shúilleabháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

2nd Alison Ní Dháibhis, CCÉ, Cluain Chréadhail, Luimneach

3rd Madeline Courtney, CCÉ, Barr na Sráide, Ciarraí

 

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Cailín Nic Thréinir, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Caoimhe Craddock, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

3rd Máiread Ní Mhúineacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Clodagh Darcy, CCÉ, Laichtin Naofa, Clár

3rd Michelle Ní Shúilleabháin, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

 

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Máire Ní Mheacair, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Craobh na Sionna, Clár

3rd Laura Ní Dhonnchú, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)

1st Dáire Meehan, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd Cormac O'Broin, CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

3rd Marc Mac Gearailt, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)

1st Liam Ó Brúdair, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Liam Clancy, CCÉ, Cróisín, Clár

3rd Riain Mac Craith, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

 

34C English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (15-18)

1st Máirtín Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

2nd Eoin de Búrca, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach

3rd Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

 

34D English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (O18)

1st Donal Tydings, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

2nd Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

3rd Conchúr Ó Murnáin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

 

 

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Kellianne Ní Frinnseach, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Eimear Clancy, CCÉ, Cróisín, Clár

3rd Maise O'Callaghan, CCÉ, Béal Átha an Spidéal

 

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Liam Clancy, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd Nell Nic Chárthaigh, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

3rd Amy Harte, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Pádraig Ó hAirtnéide, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.I.Luimneach

2nd Eibhlín Ní Mhainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

3rd Tomás Ó Mainnín, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

 

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st Donal Tydings, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

2nd Aisling Allan, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

3rd Siobhán De Cogáin, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

 

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Emer Gantley, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd Jack Dilleen, CCÉ, Doora-Barefield, Clár

3rd Jack Condon, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Liam Clancy, CCÉ, Cróisín, Clár

2nd Liam Ó Brúdair, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

3rd Riain Mac Craith, CCÉ, Tulach Sheasta, Tiobraid Árann

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Siobhán Ní Dhonnabháin, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Laura Donoghue, CCÉ, East Clare, Clár

3rd Laura Chaplin, CCÉ, East Clare, Clár

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

2nd Donagh McElligott, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

3rd Donal Tydings, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

 

 

 

 

 

37E Amhráin Nuacheaptha, Gaeilge / Newly Composed Songs in Irish (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin " An dTagann Ciall le hAois", CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Philip Brennan "Tobar Taoscán", CCÉ, Craobh na Sionna, Clár

3rd Caitríona Ní Chonaill "Amhráin Ársa Mhúscraí", CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

 

38E Newly Composed Songs in English / Amhráin Nuacheaptha, Béarla (Aon Aois/Any Age)

1st Conchúr Ó Murnáin "Lovely Gougane Barra", CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Seán Ó Muimhneacháin " An Exile's Dream"", CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

3rd Dic Béimis "My Whatsapp is Down", CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

 

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)

1st Keelan Mac Craith "Trip to Italy", CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra "The Flowers in the Meadow", CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

3rd Ruby Falvey "The Liama Hornpipe", CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

 

 

 

40A Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (Faoi 12)

1st Kilcummin, (Caoimhe),The Cross Reel, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

2nd Cill Áirne, Spa,(Emma), Cross Reel, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd Cáislean Nua Niamh O Farrell, High Cauled Cap, CCÉ, Cáislean Nua, Tiobraid Árann

 

40B Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (12-15)

1st Cill Airne, Spa, 8 Hand Jig, CCÉ, Cill Áirne, Ciarraí

2nd Caisleán Nua Caelinn McGrath, Cross Reel, CCÉ, Caisleán Nua. Tiobraid Árann

3rd Caisleán Nua Emma Wyse, Cross reel, CCÉ, Caisleán Nua. Tiobraid Árann

 

40C Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (15-18)

1st Caisleán Nua Caelinn McGrath, Cross Reel, CCÉ, Caisleán Nua. Tiobraid Árann

 

40D Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (O18)

1st CCE Ros Cré, Aoife Ní Ghiollagáin, Cross Reel, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

2nd Caisleán Nua Sinead Grant, Cross reel, CCÉ, Caisleán Nua. Tiobraid Árann

3rd Stradbally (Cross Reel), Stradbally, Waterford

 

 

41A Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (Faoi 12)

1st Bóthar Buí, High Cauled Cap, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Kilcummin, (Michael), High Cauled Cap, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

3rd JD Brackens. High Cauled Cap, CCÉ, Cill Sléibhe, Tiobraid Árann

 

41B Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

41C Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (15-18)

1st Kilcummin, Trip to the Cottage, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

41D Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

 

 

 

42A Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (Faoi 12)

1st Drominarigle Bothar Buí, Humours of Bandon, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Cill Áirne, Spa, (Danielle) 4 Hand Reel, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd Kilcummin, (Eimear) Humours of Bandon, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

42B Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (12-15)

1st Cill Áirne, Spa, (Aislinn) Humours of Bandon, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Caisleán Nua, Sarah English, Humours of Bandon, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

3rd Kilcummin, (Éabha), Humours of Bandon, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

42C Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (15-18)

1st Kilcummin, (Leah), Humours of Bandon, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

2nd Caisleán Nua, Kayleigh O Brien, Humours of Bandon, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

3rd Villerstown (Humours of Bandon), Villerstown, Port Láirge

 

42D Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (O18)

1st Ros Cré, Rachael Ní Shúilleabháin, Humours of Bandon, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

2nd Ros Cré, Aoife Ní Ghiollagáin, Humours of Bandon, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

3rd CCÉ, Ballyhoura, Luimneach (4-Hand Reel), CCÉ, Ballyhoura, Luimneach

 

 

43A Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (Faoi 12)

1st Ballyduff (4 Hand Reel), CCÉ, Ballyduff B'vella Ballysaggart, Port Láirge

2nd Bóthar Buí 4 Hand Reel Lamanaugh, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Kilcummin, (Sarah), 4 Hand Reel, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

43B Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (12-15)

1st Sliabh gCua (4 Hand Reel), Sliabh gCua, Port Láirge

 

43C Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (15-18)

1st Kilcummin, (Rachael), Humours of Bandon, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

2nd Sciobairín, 4 Hand Reel, Andrew, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

3rd Kilcummin, (Leah), Humours of Bandon, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

43D Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (O18)

1st CCÉ, Ballyhoura, Luimneach (4-Hand Reel), CCÉ, Ballyhoura, Luimneach

 

 

 

44A Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (Faoi 12)

1st Cill Áirne, Lios Uí Bhigín, Caledonian Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Cnoic na Gaoithe B (Caledonian Set), CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Kilcummin, (Cliodhna), Moycullen Set, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

44B Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (12-15)

1st St. Claire's (CaledonianSet), CCÉ, Lissycasey/Ballynacally, Clár

2nd Rithim an Chláir; Cill Fear Buí ( Ballykeale Set), CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

3rd Sráid an Mhuilinn, Ladies - The Cavan Reel, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

44C Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (15-18)

1st Cill Áirne, Clare Orange and Green Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Cnoc na Gaoithe ( Caledonian), CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Rithim an Chláir (Lackyle Set), CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

 

44D Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (O18)

1st Raecaol Set Dancers, Merchant Set, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

2nd Rithim an Chláir (Ballykeale Set), CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

3rd Kilcummin, Merchant Set, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

 

45A Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (Faoi 12)

1st St Brendan's HFL ( Plain Set), CCÉ, Inis Cathaigh , Cill Rois

2nd Cnoc na Gaoithe (Caledonian Set), CCÉ, An Tulach, Clár

3rd Cill Áirne, Lios Uí Bhigín, Plain Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

45B Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (12-15)

1st St. Kieran's HFL (Plain Set), CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Rithim an Chláir; Sráid na Cathrach ( Plain Set), CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

3rd Cill Áirne, Tír na bPoll, Lakyle Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

45C Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (15-18)

1st Cill Áirne, Tír na bPoll, Plain Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Cill Áirne, Lios Uí Bhigín, Plain Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd St. Finbar's HFL (Plain Set), CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

45D Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (O18)

1st Cill Áirne, Céimeanna Cill Áirne, Plain Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

2nd Kilcummin, Claddagh Set, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

3rd Raecaol Set Dancers, Camp Set, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

 

 

 

46F Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (Faoi 18)

1st Spiorad 's spraoi ( (Jack Canny half set), CCÉ, Cill Fhionnúrach/Inis Díomáin, Clár

2nd Cill Áirne, Kildownet Half Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd Kilcummin, (Conor), Kildownet Half Set, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

46D Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (O18)

1st Rithim an Chláir (Mullagh Half Set), CCÉ, Laichtín Naofa, Clár

2nd Raecaol Set Dancers, Loughgraney Half Set, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

3rd Kilcummin, (Patrick), Kildownet Half Set, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

 

47L Rince Seit, Measctha, Os cionn 35 / Full Set, Mixed, O35 (O35)

1st Kilcummin, Bonane Set, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

2nd Cill Áirne, South Kerry Set, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

3rd Rinceoiri an Chlair (Caledonian Set ), Lissycasey, Clare

 

48A Rince ar an Sean-Nós (Faoi 12)

1st Conor Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Molly Herlihy, CCÉ, Sliabh Luachra, Ciarraí

3rd Aaron Townsend, CCÉ, Inis Cathaigh Cill Rois

 

48B Rince ar an Sean-Nós (12-15)

1st Cian Ó Bruadair, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

2nd Máire Nic Chraith, Cathair Maothaoil, Ardacha, Co. Luimnigh

3rd Caelinn Mc Grath, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

 

48C Rince ar an Sean-Nós (15-18)

1st Colm Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

2nd Ciara Ní Chorbáin, CCÉ, Cora Finne, Clár

3rd Kianan O'Doherty, CCÉ, Cill Airne, Ciarraí

 

48D Rince ar an Sean-Nós (O18)

1st Victoria Breathnach, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

2nd Kieran Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Páiricín Uí Laochdha, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Ruairí Ó hUanacháin, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

Q Clodagh Ní Chinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

Q Éabha Ní Mhuirgheasa, Cluain Meala,Tiobraid Árann

Q Saoirse Ní Fhlannabhra, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Iseult Ní Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Sinéad Ní Rinn, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

Q Tadhg Ó Laoire, Kilnamona, Clare

Q Treasa de Grás Colbard, CCÉ, Maigh Rua/An Cheapach Mhór, Luimneach

Q Laoise Ní Cinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Sinéad Ní Dhulaing, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

Q Rachel Ní Dhálaigh, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

Q Oisín Fuireastal, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

Q Hannah Ní Dhonnchú, CCÉ, Craobh na gComarach, Port Láirge

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Oisín Ó Siocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

Q Diarmuid Ó hÉalatha, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

Q Méabh Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann

Q Seoda Ní Chaoimh, CCÉ, Craobh na Coradh, Clár

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Joseph Boyle, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

Q Caitríona Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Máirtín Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

Q Maria Ní Mhaoldomhnaigh, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

Q Muireann Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

 

 

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Gearóid Evans, CCÉ, Sliabh Mish, Ciarraí

2nd Muiris Buttimer, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

3rd Anthony O'Sullivan, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh

 

50B Storytelling (12-15)

1st Shannon Buttimer, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

2nd Diarmuid Ó Cróinín, CCÉ, Craobh Chronáin, Corcaigh

3rd Seán Ó Duilliúin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

 

50C Storytelling (15-18)

1st Muireann Keane, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

50D Storytelling (O18)

1st Frances Kennedy, CCÉ, Listowel, Ciarraí

2nd Bryan Murphy, CCÉ, Causeway, Ciarraí

3rd Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Sinéad Ní Rinn, CCÉ, Craobh na Dúglaise, Corcaigh

2nd Naoise Ní Fhuireastal, CCÉ, Cathair Dún Iascaigh, Tiobraid Árann

3rd Ruairí Ó hUanacháin, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

 

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Sinéad Ní Dhulaing, CCÉ, Craobh na hInse, Clár

2nd Caoimhe Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

3rd Darragh Hudson, CCÉ, Listowel, Ciarraí

 

51C Scéalaíocht (15-18)

1st Máirtín Ó Cathasaigh, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí

2nd Muireann Ní Chatháin, CCÉ, Inis Cathaigh, Cill Rois, Clár

 

51D Scéalaíocht (O18)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Dic Béimis, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh,Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

Download Results